Jak vybírat půjčku?

Jsou lidé, kteří si berou poměrně často půjčky. Mnohdy mají své oblíbené poskytovatele a výběr vhodného produktu je pro ně snadným úkolem. Pokud si však chcete vzít svou první půjčku či půjčku po dlouhé době, možná vás překvapí jejich velká nabídka, ve které se můžete ztrácet.

Jak se zorientovat na finančním trhu? Nejdříve si rozmyslete, zda si půjdete pro půjčku do banky, nebo oslovíte-li nebankovní společnost či soukromou osobu. Všechny možnosti mají své výhody i nevýhody. Vyberte si podle toho, co od své půjčky očekáváte.

Vyžadujete-li především rychlé vyřízení, minimum administrativy a snadnou dostupnost, pravděpodobně využijete nějaké nebankovní půjčky, např. půjčky bez registru. U ní si poskytovatel neprověřuje, zda jste v registru dlužníků. Máte tak větší šanci půjčku získat, i když jste už měli v minulosti problémy se splácením.

Při výběru vhodného typu půjčky se také rozhodujte podle toho, kolik si chcete půjčit. Ať už od své půjčky požadujete cokoliv, zaměřte se na výběr seriózního poskytovatele, který vám nabídne fér podmínky.