Když je problém u půjčky doložit příjem

Vyřizování půjček, především bankovních půjček, se pojí s dokládáním mnohých dokumentů. Častým požadavkem bank a mnohdy i nebankovních společností je i dokument potvrzující váš příjem. Většinou ho získáte od zaměstnavatele a potvrzuje stálý příjem za poslední tři měsíce. Chce-li poskytovatel půjčky potvrzení, zpravidla požaduje, aby žadatel nebyl ve zkušební ani výpovědní lhůtě a měl nejlépe uzavřený pracovní poměr na dobu neurčitou. V případě, že dotyčný nemá zaměstnavatele, ale je podnikatelem či jinou OSVČ (osobou soběstačně výdělečně činnou), dodává místo potvrzení zaměstnavatele poslední daňové přiznání.

Banka či nebankovní poskytovatel požadující doložení příjmu se podle něj rozhodne, zda vám půjčku schválí či nikoliv. Nemůžete-li doložit příjem, nebo víte, že na jeho základě vám půjčka schválená nebude, je pro vás tento dokument problém.

Naštěstí se dá řešit. Jak? Řešením je půjčka bez doložení příjmu. Díky této výhodě si o půjčku mohou požádat i důchodci, ženy na mateřské dovolené či nezaměstnaní.